Markalar

Videodist Datavideo, Dynacore, Lilliput, Acebil ve Lanparte markalarının Türkiye’de tek distribütörüdür. Yakında 5 yeni markada daha tek distribütörlük eklenecektir.

About Us

Videodist is a distributor company. Videodist is the exclusive distributor company of Datavideo, Atomos, Lilliput, Acebil and Lanparte brands in Turkey. Videodist doesn’t sell products to end users directly.

DATAVIDEO

Datavideo 1985 yılında video ekipmanları üreticisi bir firma olarak kuruldu. Datavideo firması TV Yayıncılık, Prodüksiyon, Konferans, Web TV, Eğitim ve Güvenlik sektörlerine yönelik çeşitli video ekipmanları üretmektedir. Datavideo’nun ISO-9001 kalite sertifikalı bir üreticidir.

Datavideo sektörün en büyük firmalarının ürettiği kamera gibi ürünlere görüntü mikseri veya kamera kontrol ünitesi gibi yardımcı ürünler üretmekteyken yakın zamanda kendi yaratıcı teknolojilerini geliştirmeye başladı. Bu yenilikçi çözümler bir çok yaratıcı teknoloji ödülüne layık görüldü.

Sektörün tüm uluslar arası fuarlarında her sene yepyeni ürünlerle büyük ve ziyaretçi çeken standlar kuran Datavideo dünyanın bir çok ülkesinde ofislere sahiptir. Hollanda ofisi bunların başında gelir. Bunun yanı sıra Amerika, Fransa, İngiltere, Tayvan, Çin, Hindistan, Singapur ve Hong Kong’da da ofisleri vardır.

Özellikle mobil stüdyolar, görüntü mikseri, PTZ kameralar, Intercom, Prompter, Chromakey çözümleri, kayıtçı okuyucu cihazlar, Web stream encoder/decoder’ler, monitörler, KJ çözümleri, Sanal Stüdyo çözümleri, kamera kontrol cihazları, ölçüm cihazları, converter ve sinyal çoklayıcı ürünleri çok iyi bilinen Datavideo yakın zaman önce sadece eğitime dönük ekipmanlar da üretmeye başladı.